ירושלים - סיור בעיר העתיקה בעקבות שלושת הדתות
נסייר בסמטאות העיר העתיקה, נבקר במקומות הקדושים ליהודים, נוצרים ומוסלמים ונכיר את האתרים המוכרים ופינות נסתרות. נעסוק במערכות היחסים שבין הדתות, העדות והזרמים השונים.
בין האתרים: שער יפו, שווקי העיר העתיקה, תצפית גגות העיר, החומה הרחבה, הקרדו, הכותל המערבי, הויה דולורוזה וכנסיית הקבר.
 • ניתן לשלב ביקור בהר הבית.
 • ניתן לבצע כסיור בוקר או כסיור אחה"צ ערב (בערב ללא ביקור בהר הבית).
 • משך הסיור 4-5 שעות (ניתן להתאים את הצורך לצרכי הקבוצה).
 
ירושלים - מסע בין ישן לחדש
סיור בשכונת נחלאות ובשוק מחנה יהודה
נסייר בסמטאות הציוריות של השכונה אשר בלב ירושלים. נכיר את אותן דמויות צבעוניות היוצרות את הפסיפס האנושי ומרכיבות את החברה הירושלמית. נפגוש  חרדים החיים לצד חילונים, נעבור בין שכונת אוהל משה למזכרת משה, נסייר בין בתי הכנסת המספרים את סיפורם של הכורדים, החלבים, הפרסים והאורפלים.
נסיים בשוק מחנה יהודה בין בסטות מגוונות ורוכלים קולניים, בין דוכני ירקות משובחים ובתי קפה אופנתיים.
משך הסיור כ 3 שעות.
 • ניתן לבצע כסיור בוקר או כסיור אחה"צ ערב
 
פוליטיקה של מקומות קדושים-
סיור בעיר העתיקה של ירושלים  בעקבות מחלוקות והסכמים בעיר העתיקה. נעסוק בנושאים הנפיצים המעלים את ירושלים לכותרות ונכיר את העיר אשר ההיסטוריה שלה היא ההיסטוריה של העולם".
נסייר בשווקים, במקומות הקדושים ונעסוק במתחים שבין הדתות, העדות והזרמים השונים.
בסיורי היום ניתן לשלב ביקור בהר הבית /אל אקצה.
 • ניתן לבצע כסיור בוקר או כסיור אחה"צ ערב (בערב ללא ביקור בהר הבית).
 • משך הסיור: סיור היום הכולל את הר הבית :5-6 שעות.
 • סיור הערב ללא הר הבית : 3-4 שעות.
 
חורבת בורוגין - סיור ערב בשפלת יהודה:
 נטייל בחורבת בורוגין אשר בחבל עדולם בין הגבעות המעוטרות בחורש ובאין ספור מערות. המסלול עובר בין מערות קבורה, שרידי ביצורים, שרידי הכפר הערבי בורוגין, מתקנים חקלאיים ומערכות מסתור נמשיך לחורבת עתרי בה נבקר בשרידי כפר מתקופת בית שני ונראה בית כנסת עתיק המשוחזר בחלקו.
נמשיך לתל עזקה ונעלה לתצפית על עמק האלה. נשמע את הסיפור המקראי של דוד וגוליית ונעסוק בביקורת, מחלוקות וחידושים על אותו קרב מפורסם. נסיים בארוחת ערב מפנקת באירוח ביתי באחד מכפרי הסביבה.

 
 מנזר מרסבא (צפון מדבר יהודה) – טיול ג'יפים – חוויה עוצמתית בחצר האחורית של ירושלים
נטייל עם רכבי  שטח אל אזור פראי בין שבטים בדווים שהקדמה והפוליטיקה השאירה מאחור. נעצור בבורות המים המשמשים את השבטים המקומיים, נעלה אל ג'בל מונטאר (הר העזאזל) ונגיע למנזר מרסבא הקסום. גברים יוכלו לבקר במנזר ונשים במגדל הנשים הסמוך. ניתן לשלב אירוח בדווי מקומי אותנטי אצל אחת ממשפחות שבט הג'האלין.

 
סיור בעוטף עזה
נבקר, נשמע ונבין קצת יותר את חווית החיים המורכבים בעוטף.
 • ביקור בקיבוץ יד מרדכי. סיפורי תש"ח, פסל מרדכי אנילביץ' ומבוא לאתגרי עוטף עזה.
 • נסיעה דרך נתיב העשרה ומבט על החומה.
 • תצפית על מאגר המים של ניר עם וצפון הרצועה מניר עם.
 • תצפית על צפון הרצועה מאנדרטת החף השחור
 • ארוחת צהריים/ערב בשדרות באחת המסעדות המקומיות.
 • סיור בשדרות כולל סיור בין בתי הספר ועליה לתצפית העיתונאים.
 • ביקור בנחל עוז: תצפית על סג'אעיה ותיאור הקרב.
 • סיור בקיבוץ נחל עוז
 
 בין ירושלים ליריחו – סיור גיאופוליטי
נתחיל בתצפית מתל אל פול  אל עבר צפון ירושלים, רמאללה הממחישה את מורכבות האזור. בעבר הייתה זו "גבעה המקראית" כיום יש במקום שרידי ארמון המלך חוסיין שעומד חשוף על הגבעה. נמשיך לתצפית מהישוב קידר אל עבר צפון מדבר יהודה ונבין את משמעות אזורי E 1 ואת אתגרי שבט הג'אהלין. נמשיך ל"חאן אל אחמר", שם נבקר את בית ספר הצמיגים המקומי, נתארח ונשמע על חיי הבדווים וסיפורם הייחודי של שבט הג'אהלין המיועד לפינוי. נמשיך ל"קאסר אל יהוד" אתר הטבילה שעל גדת נהר הירדן, נכיר את המסורות השונות הקשורות במקום ואת סיפור גבול ישראל – ירדן.

 
גליל – אל עכו והכפר הציורי פקיעין
נסייר בסמטאות עכו העתיקה, נבקר באולמות האבירים, שם נכיר את תקופת הצלבנים, נבקר במסגד אל ג'זאר החשוב והשני בגודלו בישראל. נשוטט בין סמטאות השוק, בין דוכני הדגים והפירות, התבלינים והמאפיות. נעלה על חומות העיר ונסייר בין אתריה וסיפוריה של העיר המרתקת. משם נמשיך  אל הכפר הגלילי הציורי: פקיעין.
 פקיעין - נלך ממערת רבי שמעון בר יוחאי בין סמטאות הכפר אל המעיין שבמרכז העתיק. נחווה ונכיר את התרבות והמטבח הדרוזי המשובח. נמשיך אל בת הכנסת ואל בית זינאתי ונשמע את סיפורה המופלא של קהילת הודי פקיעין ומשפחת זינאתי. נכיר את סיפור הקיום המשותף של מגוון העדות והדתות היוצרות את הפסיפס האנושי של פקיעין. ניתן לשלב מופע תיאטרון "פיסות של פקיעין" בהשתתפות מרגלית זינאתי וביקור במפעל הסבונים של סבתא ג'מילה
 
תל אביב – יפו
נסייר לאורך רחוב רוטשילד הססגוני ונכיר את סיפורי הבתים שעיצבו את התרבות והפוליטיקה העכשווית. נשמע על אדריכלות, הקמת המדינה, כלכלה מקומית ומוסדות המדינה שעוצבו במקום. נמשיך לנווה צדק השלווה והציורית נשלב סיפורים ואגדות אורבניות שהפכו את תל אביב לעיר שאין שניה לה בישראל.
נמשיך לאורך הטיילת ליפו העתיקה. נכיר את מערכת היחסים הסבוכה בין תל אביב המערבית לבין יפו המזרח תיכונית, מסיפורי הנמל לסיפורי הברית החדשה.
 נסים בשוק הפשפשים.
 
מסלול לאור ירח  הר סדום -
נעלה בתוך נקיק טבעי בהר אל גבעות חשופות, נעלה מעלה תלול וקצר ונגיע לנקודת תצפית. מכאן נפרסים נופי דרום ים המלח ומפעלי ים המלח בישראל ובירדן. ומרחוק הרי מואב.  דרומה על קו הרכס של הר סדום, אל גבעה קטנה ("מצפה הכפתור") המעניקה גם היא תצפית מרהיבה.
 
 
נצרת והר תבור
נטייל בנצרת ובהר תבור. נערוך תצפית מהר הקפיצה אל עבר עמק יזרעאל. נסייר בין סמטאות העיר העתיקה של נצרת. נבקר את כנסיית הבשורה, כנסיית בית הכנסת ונכיר את שווקים ואת פינות החמד שבעיר. ננוח בבית הקפה הוותיק בישראל ונמשיך אל עבר הר תבור.
נטפס עם הרכבים במעלה הדרך המתפתלת אל המנזר שבראש ההר ונצא לטיול רגלי מעגלי של כ שעה וחצי סביב פסגת ההר דרך תצפיות מרהיבות אל עבר הגליל התחתון. נבקר את הכנסייה הפרנציסקנית הציורית שבראש ההר.
ניתן לשלב ארוחה צ'רקסית וביקור בכפר כמא.
 
 
טיול בחבל משגב – לב הגליל הקסום ובכפר פקיעין

נתחיל בביקור בידפת העתיקה ונכיר את החשיבות ההיסטורית של האתר. נבקר בישוב הקהילתי בו מרכז חנויות גליליות ובית קפה מקומי עם אווירה של כפר קטן בחו"ל. נעצור בתצפית הר אחים אל עבר בקעת בית נטופה והמוביל הארצי.
נמשיך למבדד נטופה – מנזר מפתיע וסודי בו נסייר בין המטע לכנסיית בור המים. נהנה מאחת החומוסיות המשובחות בכפר עראבה או ראמה ונמשיך לכפר הציורי פקיעין.
 
נלך ממערת רבי שמעון בר יוחאי בין סמטאות הכפר אל המעיין שבמרכז העתיק. נחווה ונכיר את התרבות והמטבח הדרוזי המשובח. נמשיך אל בת הכנסת ואל בית זינאתי ונשמע את סיפורה המופלא של קהילת יהודי פקיעין ומשפחת זינאתי. נכיר את סיפור הקיום המשותף של מגוון העדות והדתות היוצרות את הפסיפס האנושי של פקיעין.
ניתן לשלב מופע תיאטרון "פיסות של פקיעין" בהשתתפות מרגלית זינאתי וביקור במפעל הסבונים של סבתא ג'מילה.


אל צפון מדבר יהודה
נבקר בכפר הבדווי חאן אל אחמר, נכיר את סיפורו של שבט הג'האלין ואת המורכבות הפוליטית בו הוא נמצא (נבקר בבית ספר הצמיגים ונשוחח עם תושבי המקום).
נבי מוסא - נכיר את המסגד, האתר והמסורות סביב הקבר הקדוש לאסלאם.
 - נעצור לארוחת צהריים עצמאית (כל אחד מביא מהבית)/ ארוחת קייטרינג מפנקת בשטח.שייט בים המלח  - נשוט לאורך קו החוף הצפוני של ים המלח ונחווה את ים המלח מזווית ייחודית.
 
 
מצדה - עין גדי ואירוח בדווי בלקיה
נצא לטיול קצר ונינוח בשמורת עין גדי עד מפל דוד. נהנה מנווה המדבר המרשים בארץ.
נמשיך ונעלה למצדה ברכבל ונכיר את הסיפור והמיתוס. נהנה מהנוף המרהיב הנשקף מן האתר ומהשקט ללא המוני המבקרים.
נסע חזרה למרכז  דרך לקיה, נתארח אצל אמל בארמון החוריה, (אשה מדהימה עם סיפור מדהים, נשמע קצת על חיי הנשים בחברה הבדווית.
 


 
 
 
 
 
 
 
 

דוגמא לסיורים אפשריים