"דע מאין באת
ולאן אתה הולך"
(פרקי אבות)

בשבילנו, הטיול הוא ערך, הכולל בתוכו; בריאות, שלווה, עינין והלך רוח. הטיול מאפשר לנו ללמוד על הסביבה, על הסובבים אותנו ועל עצמנו. אנו מאמינים כי בשיטוט ברחבי הארץ ניתן ללמוד על העבר ובכך להבין את ההווה. השילוב בין תכנים מעמיקים, טבע, תרבות, הומור וכייף יוצרים חוויה בלתי נשכחת ואהבה בין המטיילים לנופי הארץ.

באואר טריילס מתמחה בארגון והדרכה של תיירות חוץ ובהנחיית סמינרים בנושאי אקטואליה.
הוקמה על ידי מיכאל ואלה באואר, אנשי תיירות ושטח למודי נסיון. אהבת הטיולים והאדם, וההכרות העמוקה עם השטח מאפשרת לנו להתאים בסבלנות ובגמישות את שלל הפעילויות הקיימות לקבוצות המטיילים שלנו, התאמה זו מהווה מפתח להצלחת הטיול.
אנו שמים דגש על  הפרטים הקטנים כגדולים ואצלנו, כל טיול הוא טיול ראשון וכל לקוח, הוא לקוח יחיד.
מיכאל באואר

מיכאל באואר מרצה, מנחה ומדריך טיולים וסמינרים חינוכיים מזה 23 שנים.

מיכאל הקים את חברת Bauer Trails  שמספקת שרותי הדרכה ויעוץ לחברות תיירות וארגונים בינלאומיים.

מיכאל באואר מתמחה בסיורים גאופוליטיים. פיתח סמינרים  העוסקים בנושאיםמגוונים: מיעוטים, עוטף עזה,  גבולות הצפון, קו התפר, מזרח ירושלים, הגדה המערבית ועוד. בתחומים אלה מרצה מיכאל במסגרות שונות בצפון אמריקה, מדריך ומנחה אנשי ממשל ומעצבי דעת קהל בין לאומיים.
במסגרת מסעותיו לצפון אמריקה הרצה  לקהלים שונים, ביניהם הפרלמנט הקנדי, אוניברסיטת הרווארד ועוד.
בנוסף, מיכאל מלמד ומדריך סיורי עומק בנושאי יהדות אירופה ושואה בברלין ובפולין.

מיכאל הדריך הן קבוצות של ישראלים והן קבוצות של תיירים, ריכז והדריך טיולים רבים בישראל, וטיולים אתגריים בירדן, סיני ותורכיה.
את שירותו הצבאי עשה מיכאל בצנחנים כלוחם וכמפקד.

מיכאל באואר הוא איש חינוך, מורה דרך מוסמך בעל תואר בחינוך, לימודי ארץ ישראל והיסטוריה כללית.
מיכאל היה שליח הסוכנות היהודית במערב ארצות הברית ועבד עם הקהילה היהודית, כתב, פיתח והנחה תכניות חינוכיות שונות לבני נוער, סטודנטים ומבוגרים.
מיכאל נשוי לאלה ואביהם של: ים, גל, מעיין, טל ויובל. המשפחה מתגוררת בקיבוץ בית גוברין וכתחביב מיכאל עוסק ברכיבת שטח על אופנוע, קריאה והרבה טיולים.